ENKODOWANIE

Umożliwia przechwytywanie strumienia audio/wideo i przesyłanie go w czasie rzeczywistym do serwisów streamingowych.

 

Jako firma z długoletnim doświadczeniem w realizacjach na żywo w sieci, zajmujemy się doradztwem w doborze optymalnych rozwiązań związanych z enkodowaniem i emisją do sieci. Nie ma rozwiązania uniwersalnego - najlepszego. Każde oprogramowanie ma swoje lepsze i słabsze strony.

Programy do enkodowania oferują szeroką gamę funkcji, od kompresji i zapisu na dysku sygnału z wykorzystaniem wielu popularnych kodeków Audio/Wideo, przez możliwość wyboru enkodowanej rozdzielczości obrazu, kadrowania, wyboru jakości audio, aż po możliwość jednoczesnego enkodowania paru strumieni o różnych wielkościach szybkości transferu (bitrate) - tzw. Dynamic Streaming.

Obecne oprogramowania dają możliwość doskonałego dostrojenia kompresji przy użyciu nowych trybów kodowania - jest to szczególnie istotne przy odbieraniu streamu w różnych urządzeniach mobilnych.

Enkodery potrafią przechwytywać strumień z różnych urządzeń wejściowych, np. kamer, mikserów, FireWire lub urządzeń USB, a także z pulpitu i przygotowanych wcześniej plików.

W zależności od potrzeb i wymagań, potrafimy dobrać rozwiązania optymalne.

Enkodery mogą działać na komputerze jednocześnie z programem do realizacji na żywo LIVE TV STUDIO, który zajmuje bardzo mało pamięci RAM i nie potrzebuje dużej mocy procesora. Oznacza to, że można jednocześnie sterować kamerami, mikserem i enkodować - z pomocą tylko jednego komputera.

 

 


 


 


W czym możemy Ci pomóc?